Technikum Liceum

Na 17. Forum Młodzieży Szkół Katolickich

26 września  2017 reprezentacja klas 1 KLO i Technikum SPSK w Wieluniu wraz z wychowawczynią – p. Karoliną Kościelną i ks. Pawłem Otrębą wzięła udział w XVII Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze.

W spotkaniu pod hasłem „Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei – Maryjo”  wzięło udział ok. 2 tys. osób, przedstawicieli szkół katolickich z całej Polski, a prowadził ks. Jakub Bartczak, znany ‘raper w sutannie’.  Rozpoczęło się ono o godz. 9.00 wykładem ks. Wojciecha Węgrzyniaka „Jak wybrać moją drogę życiową”. Następnie głos zabierali: ks. Zbigniew Kucharski oraz Teresa Kmieć, która złożyła świadectwo o życiu swojej siostry, Heleny – wolontariuszki zamordowanej na misji w Boliwii.  

O godz. 13.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Mszy św. pod przewodnictwem ks. Zenona Latawca, podczas której homilię wygłosił ks. Henryk Wolff, dyrektor Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego w Nysie.

Uczestnictwo w Forum MSK to doroczna tradycja naszych szkół. Uczniowie klas 1. mają wtedy okazję do spotkania z młodymi ludźmi, którzy dokonali wyboru szkoły katolickiej jako miejsca nauki i wzrastania w wierze.

photo: ©/BPJG Krzysztof Świertok

 

Zadzwoń

43 843-55-76