Technikum Liceum

Sztuka… Aktor… Poetka

5 października 2017 grupa uczniów szkół wieluńskich -  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum SPSK,

a także  II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka wzięła udział w wycieczce, której celem było uczestnictwo w kilku wydarzeniach kulturalnych.

Pierwszym z nich był niezwykle atrakcyjny wizualnie i przemyślany artystycznie spektakl  „Hamlet” Williama Szekspira w reżyserii Andre Hubnera-Ochodlo . Grupa aktorów częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza wraz z występującymi gościnnie – m.in. Martyną Kowalik w roli Ofelii – zaprezentowała elektryzujące widowisko nagrodzone długo niemilknącymi brawami. Ogromna w tym zasługa Macieja Półtoraka grającego tytułową rolę i brawurowo przez niego wykonywanych songów.

Następnym punktem programu było spotkanie z p. Adamem Hutyrą grającym w spektaklu rolę Klaudiusza – świetnym aktorem i, jak się okazało, bardzo interesującym człowiekiem, niezwykle łatwo nawiązującym kontakt z rozmówcami. Jego mądre i wyważone wypowiedzi dotyczące zadań aktora i aktorstwa w ogóle mogły stanowić inspirację nie tylko dla tych, którzy swoją przyszłość widzą na scenie.

Program wycieczki zakończyła wizyta w Domu Poezji czyli Muzeum Haliny Poświatowskiej - wybitnej polskiej poetki, która zamieszkiwała wraz z najbliższymi w budynku przy ul. Jasnogórskiej 23 w Częstochowie. Istotę poezji Haliny Poświatowskiej oddaje charakter ekspozycji, w której uwydatnione zostały ulubione barwy poetki, wrażliwość na wszelkie impulsy płynące ze świata przyrody i ze świata sztuki, płynność i ulotność wrażeń, kult życia w jego najróżniejszych przejawach, refleksja nad przemijaniem. O wyjątkowości tego wydarzenia zdecydował fakt, że o życiu poetki opowiadał jej młodszy brat – p. Zbigniew Myga.

Zadzwoń

43 843-55-76