Technikum Liceum

"Błogosław duszo moja Pana" czyli XXV Wieluński Przegląd Piosenki Religijnej DAWID

Wieluński Przegląd Piosenki Religijnej DAWID – minifestiwal  mający charakter wieczoru uwielbienia, narodził się 25 lat temu w parafii Nawiedzenia NMP w Wieluniu,

a od 2008 roku znalazł nowe miejsce w siedzibie szkół katolickich w Wieluniu przy ul Śląskiej 23, które też wkrótce przejęły zaszczytny obowiązek kontynuacji organizacji Przeglądu. Obecny, JUBILEUSZOWY XXV Przegląd został zorganizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz najmłodszą ale najliczniejszą z naszych szkół – Publiczną Szkołę Podstawową im. bł. Maksymiliana Binkiewicza.

DAWID#1 FOTORELACJA

DAWID#2 FOTORELACJA

Tradycyjnie już Przegląd składa się z 2. części – tej przeznaczonej dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, czyli tzw. DAWIDKA oraz części głównej, w której mogą brać udział uczestnicy niezależnie od wieku, składu zespołu czy stopnia profesjonalizmu. W tej części przyznawana jest jedna nagroda – tzw. „Harfa Dawida”. Nowością tegorocznej edycji DAWIDA stał się powrót do przyznawania  „Harfy” przez profesjonalne jury. A było ono tym razem naprawdę kompetentne, gdyż w jego skład weszli: p. Nina Pawlaczyk – uznana wieluńska poetka, wieloletnia polonistka i bibliotekarka, p.Longina Maryniak – absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczestniczka programu X-Faktor, instruktorka śpiewu w Wieruszowskim Domu Kultury oraz p. Gabriel Wyględacz – Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Ziemi Wieluńskiej.

O godz. 16.00 sala gimnastyczna przy ul. Śląskiej 23  wypełniła się małymi artystami, którzy w towarzystwie swoich opiekunów i rodziców przybyli, aby uradować wszystkich zebranych przygotowanymi na chwałę Pana utworami. Byli to:  Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Wierzbiu w składzie: Karolina Bukowiec, Mateusz Pietras, Marysia Szymańska, Monika Gmyrek, Kamil Grzelak, Kuba Jabłoński i Julia Bakalarczyk, który zaprezentował utwór „Pioseneczka, Wiktoria Brzęczek z parafii św. Stanisława BM w Wieluniu pod opieką p. Gunerki, Schola Dziecięca z parafii św. Józefa w Wieluniu z piosenką „Jesteś życiem mym”, grupa z PSP SPSK z Kadłuba pod opieką p. Małgorzaty Zawadzkiej (Tymoteusz Urbaniak, Wiktoria Latocha, Zuzia Czyż, Daria Dawid),  II zespół z PSP SPSK w Wierzbiu (Marysia Kubacka, Katarzyna Błasiak, Magdalena Krawczyk, Witek Arroya-Mierzwa), który zaśpiewał utwór „Dobry pasterz”, Schola Parafialna z parafii św. Wojciecha w Rudzie z piosenką „Mama czuwa, mama wie”, I klasa Szkoły Podstawowej SPSK w Wieluniu, w której przewodzili: Agata Kukuczka, Olga Bednarek, Wojciech Moczulewski, brawurowo wykonujący utwór „Nieidealna”ARKI NOEGO. Jako ostatnia wystąpiła dwudziestojednoosobowa grupa Scholi Dziecięcej z Parafii Nawiedzenia NMP w Wieluniu, która wykonała naprawdę koncertowo wiązankę piosenek religijnych, w układzie ks. Tomasza Podlewskiego.

Wzruszające występy dzieciaków przedzielane były elementami wspólnej zabawy, którą animowała grupa dziewcząt z Technikum i Liceum SPSK w Wieluniu pod wodzą Ani Gogoli i Weroniki Bak. Wszyscy mali wykonawcy, którzy naprawdę dali z siebie wszystko otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Podobnie jak w zeszłym roku w  DAWIDZIE wzięło udział aż szesnastu wykonawców. A byli to:

- Chór szkolny „Gaszyńskie słowiki” z utworem „Okaż mi Boże miłosierdzie” ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Jarczaka w Gaszynie pod opieką p. Anny Grabowskiej-Płonki

- Paulina Kaczmarek z KLO SPSK w Wieluniu („Błogosławieni miłosierni”)

- Anna Gogola z Technikum Analityczne SPSK w Wieluniu  („Modlitwa do dobrego Boga”)

Weronika Szczecina uczennica kl. ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu (utwór „Alleluja” – opiekun: p. Beata Fita)

- Kamila Krawczyk - KLO SPSK w Wieluniu („Oczyszczenie”)

- Wiktoria Szkudlarek wykonująca "Hallelujah" Leonarda Cohena

- Martyna Szlawska z II LO im. Janusza Korczaka z utworem „Niepojęty, niezmierzony”

- Duet Katarzyna Tomaszek i Paulina Sitarska (II LO w Wieluniu), które wykonały piosenkę „Kim ja jestem”

- Agnieszka Szkudlarek – piosenka „Pasja Miłości” Danuty Bednarz

- Natalia Wolna z kl.3 KLO SPSK w Wieluniu - „Ave Maria” (Beyoncé)

- Patrycja Mech z kl.1 KLO SPSK w Wieluniu - „Oczyszczenie”

- Piotr Łuczak z kl. 2 gimnazjum (PSP SPSK w Wieluniu) - „Gdzieś tam”

- Duet „Bogu niech będą dź(W)ięki” z parafii Nawiedzenia NMP wykonujący z towarzyszeniem ks. Piotra Placka piosenkę  „Jego miłość

- Szkolny zespół muzyczny przy PSP SPK im. bł. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu - „Duszo ma Pana chwal”

- Ola Marchewka  (kl.3 KLO SPSK w Wieluniu), prezentująca  utwór „Oceans” (Hillsong United)

- Schola Parafii Rzymskokatolickiej św. Piotra w Okowach w Białej (30 osób!), która z mocą wykonała utwór „Błogosław duszo moja Pana”

Utwory wykonywane  zgłoszonych wykonawców przeplatane były bardzo energetycznymi występami zespołu wokalnego szkół ponadpodstawowych w Wieluniu (uczestniczki Przeglądu plus Anna Tyczka, Weronika Bak i Magda Kubacka). Choć skład grupy różnił się w poszczególnych piosenkach, to jednak niezmiennie  ze sceny dało się słyszeć piękne dźwięki :D

Jury postanowiło uhonorować zaszczytną „Harfą DAWIDA” Scholę z parafii pw. św. Piotra w Okowach w Białej prowadzoną niezmiennie od kilku już lat przez księdza Konrada Cygana. Ta niezwykle liczna, radosna i dysponująca niezwykle bogatym instrumentarium grupa po raz kolejny (trzeci!) nie miała sobie równych na scenie. Jednakże pięknych wykonań było więcej, więc jury postanowiło też przyznać 5 (!) wyróżnień. Otrzymali je:

Zespół „Gaszyńskie słowiki” z SP w Gaszynie, Natalia Wolna, Patrycja Mech i Ola Marchewka z KLO SPSK w Wieluniu oraz Szkolny zespół muzyczny przy PSP SPK im. bł. Maksymiliana Binkiewicza.

Ten piękny wieczór zakończył się wspólnym śpiewem i tańcami, w których prym wodził niezawodny jako animator  zabawy Bartek Jaworek, absolwent KLO w Wieluniu a obecnie student II roku prawa w Uniwersytecie Opolskim.

Dodać należy, że imprezę nagłaśniał p. Zbyszek Szpikowski wspierany przez ks. Pawła Otrębę oraz młodych pomocników  z kl. 3 gimnazjum (PSP SPSK w Wieluniu).

Z profesjonalnej sceny uczestnicy mogli korzystać dzięki życzliwości p.dyr.Elżbiety Kalińskiej oraz pracowników Wieluńskiego Domu Kultury.

 

Zadzwoń

43 843-55-76