Technikum Liceum

Akademickie wykłady dla uczniów szkół katolickich w Wieluniu

Mimo pandemii w szkołach przy ul. ŚLĄSKIEJ 23 intensywnie realizowane są projekty wynikające z umów o współpracy dydaktycznej z uczelniami wyższymi.

10 marca 2021 r., wykładem prof.Szymona Hoffmana, rozpoczęła się seria zdalnych zajęć, przygotowanych i prowadzonych dla naszych uczniów przez pracowników naukowych Wydziału Infrastruktury  i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Skierowane są one przede wszystkim do uczniów kierunku OCHRONA ŚRODOWISKA, ale z uwagi na bardzo ważne treści uczestniczą w nich także uczniowie Technikum Analitycznego oraz uczniowie naszego LICEUM, którzy realizują rozszerzenia z biologii i chemiii.

Na mocy POROZUMIENIA o WSPÓŁPRACY zawartego pomiędzy tymże Wydziałem a TECHNIKUM Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu oraz dzięki osobistemu zaangażowaniu  p. dr. inż. Renaty Włodarczyk – Prodziekana ds. Rozwoju Wydziału IS, na marzec i kwiecień 2021 przewidziany jest cykl conajmniej 6 zajęć (!)

Za nami już trzy z nich:

* „Jakość powietrza w Polsce" p.prof. Szymona Hoffmana,

* "Gospodarka wodna i ochrona wód" p.dr Iwony Kupichy,

* „Woda źródłem życia"  p.dr Beaty Karwowskiej

Dwa ostatnie tematy stanowią wprowadzenie do realizowanego w naszych szkołach działania Polskiej Akcji Humanitarnej ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY!, związanego z obchodzonym 22 marca Światowym Dniem Wody.

* W piątek, 26.03.2021, odbędzie się wykład prof. PCz, p.Rafała Kobyleckiego "Technologie oczyszczania gazów emitowanych do środowiska"

 

Zadzwoń

43 843-55-76