OGNISKO PATRIOTYZMU w Wieluniu

 

Mroźna pogoda nie odstraszyła tych mieszkańców Wielunia i okolic, którym bliska jest nasza akcja wspólnego śpiewania w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Grupa ok. 200-250 osób zgromadziła się o godz. 18.30 przy ognisku rozpalonym nieopodal pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego.  Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się  od odśpiewania popularnej piosenki  "Płonie ognisko i szumią knieje..."

 

Wyposażeni w śpiewniki przygotowane w naszej szkole specjalnie na potrzeby tej uroczystości, pod przewodnictwem zespołu muzycznego, złożonego z uczniów KLO i Publicznego Gimnazjum SPSK,  zgromadzeni, wśród których były zarówno osoby w bardzo dostojnym wieku, młodzież, jak i  wiele dzieciaków,  odśpiewali kilkanaście piosenek i pieśni patriotycznych.

Choć nie wszyscy w równym stopniu opanowali słowa i melodię, to jednak radosny świąteczny nastrój i dobry humor w znakomity sposób umacniały poczucie wspólnoty.

Z satysfakcją odnotowaliśmy przybycie wielu osób dobrze znanych w naszym mieście, w tym Pana Burmistrza Janusza Antczaka oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Mamy nadzieję, że tradycja, którą chyba udało się stworzyć, także w przyszłości owocować będzie przyjacielskimi i pozbawionymi jakichkolwiek uprzedzeń spotkaniami ludzi, którym drogie są tradycje patriotyczne i idea wspólnego śpiewania pieśni i piosenek, które towarzyszyły Polakom przez pokolenia.

 

Zadzwoń

43 843-55-76