Majowe OGNISKO

Wieczorową porą 3 maja 2014 w budynku szkół katolickich przy ulicy Śląskiej 23 zapłonęło (symbolicznie!) kolejne Ognisko Patriotyzmu. Ta akcja radosnego świętowania uroczystości patriotycznych, podczas których miniwspólnoty zgromadzone przy płonącym ogniu, śpiewając znane i mniej znane pieśni i piosenki, wyrażają radość z wolności i swobody, którą cieszymy się w naszej Ojczyźnie.

Pomysł ten, który nasza szkoła promuje już od 2008 roku, znajduje odzew w wielu miejscach naszego kraju.

Tym razem w liceum katolickim w Wieluniu zgromadziło się kilkadziesiąt osób, wśród których byli: burmistrz Wielunia - p.Janusz Antczak, dyrektor Muzeum Wieluńskiego - p.Jan Książek, dyrektor Biblioteki Miejskiej - p.Iwona Podeszwa, dyrektor PG SPSK - p.Marzena Kowalska, członkowie grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Historycznego "Bataliony Obrony Narodowej", przedstawiciele wielu opcji politycznych i nie-politycznych oraz uczniowie i absolwenci KLO.

Śpiewano piosenki patriotyczne i popularne, a p.dyr. Bogusław Kurzyński i p. dr Dorota Eichstaedt przedstawili pozyskaną z archiwów IPN historię z 1946 roku, związaną ze świętem 3 Maja w Wieluniu.

Śpiewowi przewodniczyli: Paulina Zimoch (absolwentka naszej szkoły) i Bartek Pakuła, a towarzyszyły im dziewczęta z gimnazjum katolickiego w Wieluniu: Natalia Wolna, Daria Musiał, Kasia Maryniak,  Sara i Sandra Markiewicz oraz Ola Marchewka.

Zadzwoń

43 843-55-76