Niech zapłoną OGNISKA PATRIOTYZMU !!!

Narodowe Święto Niepodległości

 

W czasie realizacji w naszej szkole programu Centrum Edukacji Obywatelskiej  „Patrz i zmieniaj”  pojawił się pomysł ubogacenia świętowania Dnia Niepodległości poprzez rozpalenie o tej samej godzinie w możliwie wielu miejscach naszego kraju ognisk, przy których śpiewane będą pieśni patriotyczne.

Organizacji ogólnopolskiego projektu „Ogniska Patriotyzmu” podjęło się Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, czyli  organ prowadzący naszą szkołę i wiele innych szkół katolickich na terenie całej Polski.

 

Przygotowane zostały:  logo,  plakat i śpiewnik pieśni, które posłużą wszystkim organizatorom lokalnym.Wszędzie, gdzie podjęta zostanie ta inicjatywa 11 listopada 2010 r. o godz. 18.00 zapłoną ogniska, a zgromadzona przy nich społeczność zaintonuje pieśni i piosenki patriotyczne.

 

Chcielibyśmy przyczynić się do przywrócenia tej pięknej tradycji, tak żywej w okresach niewoli narodowej, wojen i partyzantki, ale przecież także w niektórych minionych okresach  historii wolnej Polski.

 

Wierzymy, że w wielu miastach i wioskach naszej Ojczyzny spotkamy się, by wspominać dzieje narodowe, bohaterów i marzenia wielu pokoleń Polaków, by tworzyć nową  lokalną tradycję.

 

Osoby lub organizacje chętne do organizacji w swojej miejscowości OGNISKA PATRIOTYZMU proszone  są o przesyłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie wiadomości proszę wpisać hasło "Ognisko 2010", a w treści podać:
- nazwę miejscowości
- nazwisko/nazwę organizatora wraz z adresem
- planowane miejsce spotkania
- przewidywaną ilość osób

 

Jest możliwość otrzymania plakatu promującego akcję.

Plakat akcji

Śpiewnik natomiast będzie do pobrania po 20 października z naszej strony.

 

Patrz informacja na stronie CEO:

http://www.ceo.org.pl/portal/b_patrz_i_zmieniaj_doc?docId=57370

 

Zobacz także zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=vm5loCh84EE

Zadzwoń

43 843-55-76